środa, 15 maja 2013

Zielona miedzianka

Kolczyki z polączenia elementów miedzianych, mosiężnych w kolorze starego złota i pastylek ciemno zielonego nefrytu. Miedziane bigle-koła zamykane na klik, bardzo wygodne.
Efektowne i harmonijne polączenie kolorów oraz kształtów.
Średnica kół 2,3 cm. Długość całkowita 4,5 cm.
Zielony NEFRYT, zwany jest KAMIENIEM ŻYCIA, był szczególnie cenionym klejnotem na dworze chińskich cesarzy. Ten piękny, choć nieprzezroczysty kamień uważano także za AMULET WZMAGAJACY SIŁY ŻYCIOWE I CHONIACY OD WSZELKICH CHORÓB.
Słabowity następca cesarskiego tronu spał w łożu wyrzeźbionym z bryły nefrytu. W Rzymie, Grecji i Bizancjum powszechna była wiara, że nefryt przynosi szczęście w grach hazardowych, a także pomaga zwyciężyć woźnicom w czasie wyścigu kwadryg i zawodnikom ubiegającym się o laury olimpijskie.
Średniowieczni lekarze zalecali cierpiącym na schorzenia nerek, migreny i zaburzenia wzroku nosić paciorki z nefrytu. Nefryt miał też chronić swego właściciela przed "złym spojrzeniem ".
Chińczycy od wieków używają nefrytu do wykonywania talizmanów długowieczności, a także do amuletów dla unikania kłopotów i pecha. Uważają że ten kamień sprzyja zmianom w życiu na lepsze i dobrej fortunie.Nie wszystkim jednakże nefryt przynosi szczęście - i tu astrologowie ustalili pewne przepisy: nikt, kto urodził się pod znakiem Bliźniąt i Strzelca, nie powinien stroić się w nefrytowe ozdoby.
Obecnie nefryty wchodzą w skład łóżek leczniczych stosowanych m.in. w sanatoriach, gabinetach rehabilitacji, klubach sportowych, ośrodkach SPA i coraz częściej... kupowane są do domów.
Nazwa Kamienia pochodzi od gr. Nephros czyli NERKA, gdyż od wieków wiadomo iż kamień ten odznacza się szczególnymi właściwościami leczniczymi wspomagającymi leczenie chorób związanych z nerkami. Inaczej nazywamy go kamieniem nerkowym. Nefryt jest skałą rzadką, znaną głównie z Rosji, Australii, Kazachstanu, Nowej Zelandii i Chin. Wykorzystywany od czasów prehistorycznych służył niegdyś do wyrobu amuletów, lekarstw, broni, narzędzi, ozdób i rzeźby.
Do najwyżej cenionych okazów należą nefryty przeświecające, pochodzące z Nowej Zelandii i Chin. Może mieć różne barwy zieleni po wręcz mleczne, wyjątkowo rzadko czerwony. Barwa może być jednolita, bądź smugowana, centkowana, plamista albo marmurkowa. Najbardziej poszukiwana i ceniona barwa to zielona.
Miedziane ozdoby w dawnych czasach nosili Masajowie i Indianie. Kruszec ten miał zwiększyć ich wytrzymałość oraz ochronić przed bólem. Dobroczynne działanie miedzi od wieków zna również medycyna chińska. Pierwiastek uważany jest tam bowiem za swoisty przekaźnik pozytywnej energii. Pierwiastek ten pomaga zwalczyć zmęczenie, stres, zaburzenia krążenia i kłopoty ze snem.
Miedź ma właściwości odkażające, zabija lub ogranicza rozwój bakterii, wirusów, pasożytów, grzybów. Wykazano też jej skuteczność miedzi w walce z gronkowcem złocistym. Miedź wchłania się przez skórę pomagając w leczeniu zapalenia stawów, zwiększając krążenie krwi i łagodząc bóle stawów.
Miedź potrafi równoważyć biegunowość ciała, to oznacza, że przyspiesza leczenie ciała fizycznego.
Stosuje się ją przy: zapaleniach stawów, schorzeniach kostnych, przy osłabieniu ścianek naczyń krwionośnych, jako prewencja przeciwko tętniakom, a także przy cukrzycy, epilepsji,bierze udział w wielu procesach, m. in. w budowie krwi, niezbędna jest więc w leczeniu przewlekłych anemii, które wykazują brak reakcji na stosowanie żelaza, a także przy trądziku młodzieńczym.
Miedź chroni przed złem, wzmacnia pozytywne wibracje ciał astralnych, symbolizuje opiekuńczość łagodnej Wenus.
Zdjęcia biżuterii artystycznej zaprezentowane na blogu są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w internecie lub innych publikacjach. Wykorzystywanie i kopiowanie zdjęć bez mojej pisemnej zgody jest sprzeczne z przepisami ustawy o prawach autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994r.Dz.U.Nr 24, poz. 83).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz